Прозорци на базен

Kingsign Acrylic е Х.К. Kingsign International (Кина) Капитална инвестиција во Шангај, Кина постави претежно акрилни материјали, главни производи се висококвалитетно ниво на акрилен лим, цевка, прачка, дизајн на екстра голем акрилен прозорец за базен, резервоар за аквариумски риби, екстра голем акрилен тунел снабдување и инсталација на табла; дизајнирање, производство и монтажа на апликација на сцена од акрилни материјали од големи размери.
Прозорците на базенот не се ограничени со обликот и големината, може да бидат страничен wallид, делови од долните прозорци или цели страни, поддржувајќи склопување на каква било форма за изградба на рамки за базени. KINGSIGN има резидуален мономер од помалку од 1%, што произлегува од процесот на лекување на нашата суровина (МЛД). Преостанатиот мономер на повисоки нивоа може за разумно кратко време да го обои панелот во ултравиолетовите (УВ).
Имаме една од глобалните монолитни (необврзани) големини на акрилни блокови со големина --- â € ™ 11500mm x 3000mm и 8100 x 3700mmâ €. Прилагодената форма и големини на прозорците на базенот од Kingsign се произведуваат со автоматска печка со голема големина и машина за обработка со пет оски. Нашиот дебел акрилен панел го положи тестот SGS според стандардот на американската ФДА. Во дизајнот на прозорците на базенот, обезбедуваме извештај за анализа на бесконечни елементи за да ја потврдиме дебелината на безбедноста на прозорците на базенот.
Купете Прозорци на базен од нашата фабрика наречена Kingsign Acrylic, која е еден од водечките Прозорци на базен производители и добавувачи во Кина. Нашите производи имаат сопствени брендови и обезбедуваат добра услуга, како што се пост-продажба, 30 години гаранција. Нашите производи имаат CE, FDA , SGS сертификат со производи со попуст. Ако сакате да добиете производи по ниска цена со издржливи и лесни за одржување, можете на големо и масовно. Нашите производи не обезбедуваат само евтини производи, туку обезбедуваат и ценовници и цитати. Нашите најнови производи што се продаваат имаат висок квалитет и се популарни кај луѓето кои сакаат да добијат напредни и модерни производи. ние исто така имаме на залиха производи што се прилагодени и фенси. Можете да бидете сигурни дека ќе купите елегантни производи од нас.