Базен со бесконечност

Базен со бесконечност

Бесконечниот прозорец на базенот Kingsign е направен од акрилни панели со високо ниво во Кина, преку производство на лиени блокови, прозорецот на базенот е отпорен на УВ зраци и со транспарентност достигнува 93%. Ние гарантираме 30 години да не пожолтиме за нашиот бесконечен базен.

Детали за производот

Базен со бесконечност

 

1. Зошто акрилен панел за прозорци на базенот Infinity, но не и стакло?

 Прво, отпорноста на удар на акрилик е многу силна, 100 пати поголема од стаклената и 16 пати поголема од калено стакло, а дебелината на акрилниот лим може да биде над 800 мм, а безбедносниот фактор се зголемува експоненцијално. Базенот треба да го издржи динамичниот притисок и притисокот на ветерот предизвикан од притисокот на водата, протокот на луѓе и брановите. Овој притисок е динамичен и неконтролиран. Како флексибилен полимерен материјал, акрилот има одлична цврстина и цврстина и отпорност на виткање и фрактури. Тоа е многу погодно за оваа сложена стресна средина. Калено стакло е релативно кршливо и се соочува со сложена средина под притисок. Заедно со влијанието на серијата надворешни средини како што се сонце, клима и температурна разлика, се зголемува веројатноста за проширување на кристалот на никел сулфид, што ќе го зголеми ризикот од само-експлозија.


 Второ, преносливоста на светлина на акрилик е многу добра, преносливоста на светлината на општото стакло е 82%-89%, а најдоброто ултра-бело стакло може да достигне само 89%. Преносливоста на светлина на акрилик е дури 93%. Сега многу оптички знаменитости и високопрецизни оптички леќи на врвни оружја се направени од акрилик. Акрилик се користи во транспарентни базени, аквариуми и проекти за аквариум. Транспарентната површина за гледање е лесна и мека, а визуелниот ефект е многу прекрасен.


 Трето, акрилот, исто така, има добри својства за обработка, може да се обработи и термоформира и може беспрекорно да се спои на самото место со инјектирање на специјален раствор за формула, кој може да ги исполни барањата на транспарентни цели панели со поголема големина и не е засегнат од транспортот и просторни услови. Калено стакло не може да се преработува, сече и спојува. Максималната големина на калено стакло од производителите може да достигне 6,8м*2,5м. Бидејќи не може да се спои беспрекорно, не може да ги исполни барањата за транспарентни цели панели со поголема големина. Само акрилик може да се реализира.

 

2. Спецификација на Windows за базен со бесконечност

Квалитет

100% девица од Lucite или Mitsubishi MMA материјали

ХС -код

39205100

Густина

1,2 g/cm3

Боја

Јасно, транспарентно

MOQ

1 парчиња

Дебелина: 20-300мм фрлен блок, 300-800мм ламиниран акрилик

Големини на мувла на големини на акрилни панели:

1300х2500мм

1350х2650мм

1450х2700мм

1600х2600мм

1650х3150мм

2200х3200мм

1650х3500мм

2750х4250мм

1800х5000мм

2100х5500мм

3000х6200мм

3000х6700мм

3000х8200мм

3000х8700мм

3000х11500мм

3700х8100мм

Секоја друга големина може да се прилагоди со хемиско поврзување и свиткување

 

3. Производство и функција на Windows со бесконечен базен

(1)Рафинирани суровини

(2)Фрлен акрилен лим

(3)Сечење

(6)КК инспекција

(5)Повеќекратно полирање

(4)Врзете се или свиткајте

(7)Двоен филм

(8)Пакување

(9)Испорака

 

 Kingsign гаранција:

100% девица на нови материјали на Mitsubishi MMA.

Отпорен на УВ и гаранција 30 години против пожолтување.

 

 Kingsign технологија:

Приспособено производство на каква било форма и големина со нашата голема автоматска печка и машина за обработка со пет оски.Ние хемиски ги врзуваме акрилните лимови во фабриката според сите прилагодени агли, 90 ° 120 ° 180 ° ... Вие дизајнирате, ние го преземаме производството на прозорците на базенот според дизајнот. Ние гарантираме дека суровините се целосно интегрирани, доволно силни, без меурчиња, без пожолтување на заедничкото место.


 Услуга за Kingssign:

За многу големи проекти, преголеми или големи капацитети за вода, kingsign обезбедува извештаи за евалуација на анализа на конечни елементи за да ја потврди безбедноста на акрилните прозорци на бесконечноста на базенот.


4. Испорака и детали за производот

Време на испорака: 7-25 дена.

Пакување: ЈП филм од марката Kingsign на двојните страни на акрилните прозорци на базенот, спакувани со железни палети/рамки.

Процес: Бесконечни прозорци на базенот со долга странична површина и полирање на рабовите.


5. Испорака

Нормалната големина може да се испорача со контејнери од 20 или 40 метри.

Премногу големи акрилни прозорци на базенот треба да се испраќаат со контејнери OT или FR.


6. Инсталација

Тимот на Kingsign обезбедува услуга за инсталација или онлајн обука за инсталација или водички документ за инсталација.

Водоотпорна работа.

Силиконско застаклување.

Работа на хемиско сврзување на лице место.


7. Завршен базен Фото албум

Акрилните панели се лесни за обработка на која било форма, мала тежина, поотпорни на удари, акрилниот базен е популарен тренд за замена на стаклен базен, жешко е да се дизајнира како бесконечен луксузен базен.Прилики за апликација: приватни вили, хотели, одморалишта, живописни места, заедници.

Жешки тагови: Бесконечен базен, производители, добавувачи, големопродажба, купувајте, фабрички, прилагодено, на залиха, масовно, брендови, Кина, произведени во Кина, евтини, попусти, ниски цени, цени, ценовник, цитат, CE, FDA, SGS, мода, Најновото, квалитетно, напредно, издржливо, лесно одржливо, најнова продажба, 30 години гаранција, елегантно, фенси

Испрати барање

Поврзани производи