Акрилен лист со бариера на бучава

Акрилен лист со бариера на бучава

Акрилниот лист за бариера на бучава Kingsign користи 100% чисти Mitsubishi MMA материјали, не ја менува бојата кога е долго изложен на сонце. Со ефикасна функција за запирање на звук, акрилните листови со бариера за бучава можат да пренесат 93% светла.

Детали за производот

Акрилниот лист за бариера на бучава Kingsign користи 100% чисти Mitsubishi MMA материјали, не ја менува бојата кога е долго изложен на сонце. Со ефективна функција за запирање на звук, акрилните листови со бариера за бучава можат да пренесат 93% светла.


Спецификации:

Квалитет

100% чиста девица Mitsubishi MMA

HS код

39205100

 

Густина

1,2 g/cm3

Дебелина

8-30 мм

 

MOQ

30 парчиња

Бои: транспарентна, сина, зелена, мат површина или прилагодени бои

Големини на мувла на акрилен лист со бариера за бучава (мм)

1220x1830

1220x2440

2000x2500

2050x2100

2000x3000

1000x2000

1650x1860

1320x2100

 

 

Прилагодени големини се прифаќаат.

 


Карактеристики и примена на производот:

Карактеристики

Мала тежина, само половина стакло

Отпорен на атмосферски влијанија на отворено и УВ стабилизиран, 10 години непроменливи бои

Отпорен на притисок на ветерот, може да се користи како бариера на ветер/звучна бариера заедно со патиштата на мостот.

Големите елементи на бариерата за бучава ја намалуваат потребата од челични потпорни конструкции и ја подобруваат транспарентноста на бариерата за бучава.

Пондериран индекс за намалување на звукот DLR

29 dB на 12 mm

Пондериран индекс за намалување на звукот DLR

30 dB на 15 mm

Пондериран индекс за намалување на звукот DLR

32 dB на 20 mm

Пондериран индекс за намалување на звукот DLR

33 dB на 25 mm

 

Апликации:

Контрола на бучава покрај патишта и железници
Ветерни бариери на мостовите
Застаклување отпорно на удари за пешаци
Мостови/зелени патишта


Детали за испорака и испорака

Времето за испорака е 7-15 дена

Пакувањето е: PE филм или крафт-хартија на двојни страни на акрилен лим, на извозни дрвени палети

Прифатливи начини на испорака: по море, воздух, експрес (DHL/UPS/FedEx/TNT/...)Жешки тагови: Акрилен лист со бариера на бучава, производители, добавувачи, на големо, купува, фабрички, приспособен, на залиха, на големо, марки, Кина, произведен во Кина, евтин, попуст, ниска цена, цена, ценовник, понуда, CE, FDA, SGS, Модно, најново, квалитетно, напредно, издржливо, лесно се одржува, најново продавано, 30 години гаранција, елегантно, фенси

Испрати барање

Поврзани производи