Јасен акрилен лист

Јасен акрилен лист

Добредојдовте да купите чист акрилен лим од нас. Ние ги доставуваме и екструдираните акрилни и лиени акрилни лимови, 100% девица нова Mitsubishi MMA како суровини, акрилик со кристална површина, добри перформанси за сечење и термоформирање, што е широко користен за рекламирање и многу други области.

Детали за производот

Јасен акрилен лист


1. Јасен акрилен лист Вовед во производ:

Ние ги доставуваме екструдираните акрилни и леани акрилни лимови, суровина 100% девица нова Mitsubishi MMA, кристална површина, цврсти акрилни лимови, која е широко користена за рекламирање и многу други области.


2. Спецификации:

Квалитет

100% чиста девица Mitsubishi MMA

ХС -код

39205100

 

Густина

1,2 g/cm3

Дебелина: 1,8-300мм (фрлија), 1-12мм (екструдиран)

MOQ: 15 парчиња секоја димензија

Бои: јасни, транспарентни (преносливост ‰ ¥ 93%)

Големини на мувла на про clearирен акрилен лим (мм)

1080х2040

1070х2050

1260х1870

1250х2470

1380х2600

1380х2500

1290х2490

1180х2330

1750х1950

2160х2660

2160х2660

2160х3160

2050х3050

1600х2560

1540х3040

2050х2400

2020х2100

1220х2440

1220х1830

2000х3000

Прифатени се големини.


3. Јасен акрилен лист Производство и карактеристика на производот:

Кристално чиста повеќе од 93% преносливост на светлина

Добри перформанси за обработка

Заштитна фолија: Исчистете ЈП филм или крафт -хартија

Помала толеранција на дебелина

Сјајна површина, без нечистотии и бранови на вода

Поголема цврстина на површината4. Јасен акрилен лист Детали за испорака и испорака:

Времето на испорака е 7-15 дена

Пакување е: ЈП филм или крафт хартија на двојни страни на акрилен лим, на извозни дрвени палети

Прифатливи методи за испорака: преку море, воздух, експресно (DHL/UPS/FedEx/TNT/...)5. Јасна апликација за акрилен лист:

Нашиот јасен акрилен лим е со висок квалитет, широко користен за многу различни области

 Рекламни знаци

 Мебел

 Занаети и уметнички дизајн

 Поп -приказ

 Архитектура

 Медицинска Опрема

 Гравирање


Жешки тагови: Јасен акрилен лист, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрички, прилагодено, на залиха, масовно, брендови, Кина, произведени во Кина, евтини, попусти, ниски цени, цена, ценовник, цитат, CE, FDA, SGS, мода , Најновото, квалитетно, напредно, издржливо, лесно одржливо, најнова продажба, 30 години гаранција, елегантно, фенси

Испрати барање

Поврзани производи