Тунел за аквариум

Тунел за аквариум

Тунелот за аквариум е еден од неопходните прилики за разгледување на аквариумот. Поради својата единствена форма и супер висока транспарентност, може да им даде чувство на одење на луѓето во подводниот свет, што им овозможува на луѓето да се спојат со рибите во водата. Тоа е еден вид многу прекрасно и чудно чувство. Kingsign произведува ултра-високи транспарентни акрилни лимови. Акрилните лимови се ставаат во целосно автоматизирана печка преку железен калап по нарачка за обликување на висока температура. Без оглед на која било големина, радијан и дебелина, можеме да го прилагодиме производството, да тестираме и анализираме преку софтвер за анализа на конечни елементи и да им обезбедиме на клиентите најсигурен и безбеден извештај за препорака за дебелина. Kingsign производството се нарекува и паметно производство.

Детали за производот

Тунел за аквариум


1. Зошто Kingsign е акрилни аквариуми?

Фабриката Kingsign работи на дебел акрилен блок лист повеќе од 20 години. Имаме најнапредна опрема за производство и преработка, и имаме инженерско-технички тим што студирал и обучувал во странство, и висококвалитетен продажен тим кој бил професионално обучен. Сега, можеме со сигурност да им кажеме на сите наши клиенти, Kingsign блокира акрилни лимови и преработени акрилни производи е најдобар квалитет во Кина.

 30 години против пожолтување на гаранцијата.

 Супер висока технологија за хемиско поврзување, 100% гаранција дека нема меурчиња или пукнатини на местото за спојување.

 Можеме да преработуваме акрилик во која било форма со печка со големина 9000*3400*3500мм. Само вие се осмелувате да дизајнирате, ние само имаме способност да го произведеме.

 Едношалтерска услуга. Обезбедуваме услуга за три модули: дизајнирање manufacturing акрилно производство (акрилен лим/тунел/купола/одредена форма) installation † инсталација. Имаме професионален инженер за решавање на вашите проблеми во секое време. Да избереме нас, да избереме ефикасен и сигурен партнер.

 Брзо време на испорака и одговарајте на секој клиент во рок од 24 часа, и цела година без денови за одмор.


2. Спецификација на тунел за аквариум

Квалитет

100% девица од Lucite или Mitsubishi MMA материјали

ХС -код

39205100

Густина

1,2 g/cm3

Боја

Јасно, транспарентно

MOQ

1 парчиња

Дебелина: 20-300мм фрлен блок, 300-800мм ламиниран акрилик

Големини на мувла на големини на акрилни панели:

1300х2500мм

1350х2650мм

1450х2700мм

1600х2600мм

1650х3150мм

2200х3200мм

1650х3500мм

2750х4250мм

1800х5000мм

2100х5500мм

3000х6200мм

3000х6700мм

3000х8200мм

3000х8700мм

3000х11500мм

3700х8100мм

Секоја друга големина може да се прилагоди со хемиско поврзување и свиткување


3. Аквариумски тунел производство и карактеристика

(1)Рафинирани суровини

(2)Фрлен акрилен лим

(3)Сечење

(6)Повеќекратно полирање

(5)Хемиско поврзување

(4)Свиткување на топлина

(7)КК инспекција

(8)Пакување

(9)Испорака


Kingsign гаранција:

1.100% девица на Mitsubishi MMA нови материјали

2. Отпорен на UV и гаранција 30 години против пожолтување


Kingsign технологија:

1. Секоја форма и големина прилагодено за производство со нашата голема големина Автоматска печка и машина за обработка со пет оски.

2. Ние хемиски ги врзуваме акрилните лимови во фабриката во какви било прилагодени агли, 90 ° 120 ° 180 ° ... или свиткување на листовите во која било форма. Вие дизајнирате, ние го преземаме производството на прозорците на базенот според дизајнот. Ние гарантираме дека суровините се целосно интегрирани, доволно силни, без меурчиња, без пожолтување на заедничкото место.


Услуга Kingsign:

За многу големи проекти, огромен или голем капацитет за вода, kingsign обезбедува извештаи за евалуација на анализа на конечни елементи за да ја потврди безбедноста на дебелината на тунелот во аквариум.Ние, исто така, обезбедуваме професионални цртежи за клиенти пред цитирање и пред да нарачате.


4. Испорака и детали за производот

Време на испорака: 10-25 дена

Пакување: ПЕ филм од марката Kingsign на двојните страни на акрилниот тунел, спакуван со железни палети/рамки.

Процес: тунел за аквариум со една долга странична површина на лакирање и со рабови процеси.


5. Испорака

Нормалната големина може да се испорача со контејнери од 20 или 40 метри.

Премногу големи акрилни прозорци на базенот треба да се испраќаат со контејнери OT или FR.


6. Инсталација

Тимот на Kingsign обезбедува услуга за инсталација или онлајн обука за инсталација или водички документ за инсталација.

1. Водоотпорна работа

2. Силиконско застаклување

3. Работа на хемиско сврзување на лице место.


7. Завршен аквариумски тунел Фото албум

Акрилните панели се лесни за обработка на која било форма, мала тежина, поотпорни на удари, акрилниот аквариум е популарен тренд за замена на стаклениот аквариум, жешко е да се дизајнира како аквариумски тунел.

Прилики за апликација: приватни вили, хотели, одморалишта, живописни места, заедници

Жешки тагови: Тунел за аквариум, производители, добавувачи, големопродажба, купете, фабрички, прилагодено, на залиха, масовно, брендови, Кина, произведени во Кина, евтини, попусти, ниски цени, цени, ценовник, цитат, CE, FDA, SGS, мода, Најновото, квалитетно, напредно, издржливо, лесно одржливо, најнова продажба, 30 години гаранција, елегантно, фенси

Испрати барање

Поврзани производи