Акрилна купола

Акрилна купола

Акрилната купола е една од неопходните прилики за разгледување на аквариумот. Поради својата единствена форма и супер висока транспарентност, може да им даде чувство на одење на луѓето во подводниот свет, што им овозможува на луѓето да се спојат со рибите во водата. Тоа е еден вид на многу прекрасно и чудно чувство. Kingsign произведува ултра-високи транспарентни акрилни лимови. Акрилните лимови се ставаат во целосно автоматизирана печка преку железен калап по нарачка за обликување на висока температура. Без оглед на која било големина, радијан и дебелина, можеме да го прилагодиме производството, да тестираме и анализираме преку софтвер за анализа на конечни елементи и да им обезбедиме на клиентите најсигурен и безбеден извештај за препорака за дебелина. Kingsign производството се нарекува и паметно производство.

Детали за производот

Акрилна купола


1. Зошто Kingsign е акрилна купола?

Фабриката Kingsign работи на дебел акрилен блок лист повеќе од 20 години. Имаме најнапредна опрема за производство и преработка, и имаме инженерско-технички тим што студирал и обучувал во странство, и висококвалитетен продажен тим кој бил професионално обучен. Сега, можеме со сигурност да им кажеме на сите наши клиенти, Kingsign блокира акрилни лимови и преработени акрилни производи е најдобар квалитет во Кина.

 30 години против пожолтување на гаранцијата.

 Супер висока технологија за хемиско поврзување, 100% гаранција дека нема меурчиња или пукнатини на местото за спојување.

 Можеме да преработуваме акрилик во која било форма со печка со големина 9000*3400*3500мм. Само вие се осмелувате да дизајнирате, ние само имаме способност да го произведеме.

 Едношалтерска услуга. Обезбедуваме услуга за три модули: дизајнирање manufacturing акрилно производство (акрилен лим/тунел/купола/одредена форма) installation † инсталација. Имаме професионален инженер за решавање на вашите проблеми во секое време. Да избереме нас, да избереме ефикасен и сигурен партнер.

 Брзо време на испорака и одговарајте на секој клиент во рок од 24 часа, и цела година без денови за одмор.


2. Спецификација за акрилна купола

Kingsign сопствено производство на сите видови акрилна купола. Без оглед на тоа каков дијаметар, должина, дебелина или било кој посебен дизајн, кралскиот дизајн може 100% да го копира производството според вашиот цртеж.


3. Производство и карактеристика на акрилна купола

Нашите акрилни куполи се произведени од 100% девица на Mitsubishi MMA материјали и се обработуваат во какви било обликувани куполи, можат да поднесат голем притисок и 93% транспарентност. Во меѓувреме, можеме да ги обезбедиме следниве точки за вашите производи:


Kingsign гаранција:

100% девица на Mitsubishi MMA нови материјали

Отпорен на УВ и гаранција 30 години против пожолтување


Kingsign технологија:

1. Секоја форма и големина прилагодено производство со нашата прилагодена големина автоматско лиење на железо.

2. Акрилната купола се произведува со процес на печење за да се намали или елиминира стресот на измислица.


Услуга Kingsign:

За многу големи проекти, преголеми или големи капацитети за вода, kingsign обезбедува извештаи за евалуација на анализа на конечни елементи за да ја потврди безбедносната дебелина на акрилната купола.Ние, исто така, обезбедуваме професионални цртежи за клиенти пред цитирање и пред да нарачате.


4. Испорака и детали за производот

Време на испорака: 10-25 дена

Пакување: ЈП филм од марката Kingsign на двојните страни на акрилни куполи, спакувани со железни палети/рамки.

Процес: аквариумска купола со долга странична површина и полирање на рабовите.


5. Испорака

Нормалната големина може да се испорача со контејнери од 20 или 40 метри.

Премногу големи акрилни куполи треба да се испраќаат со контејнери OT или FR.


6. Инсталација

Тимот на Kingsign обезбедува услуга за инсталација или обука за инсталација преку Интернет или водички документ за инсталација.

1. Водоотпорна работа

2. Силиконско застаклување

3. Работа на хемиско сврзување на лице место.
Жешки тагови: Акрилна купола, производители, добавувачи, големопродажба, купете, фабрички, прилагодено, на залиха, масовно, брендови, Кина, произведени во Кина, евтини, попусти, ниски цени, цени, ценовник, цитат, CE, FDA, SGS, мода, Најновото, квалитетно, напредно, издржливо, лесно одржливо, најнова продажба, 30 години гаранција, елегантно, фенси

Испрати барање

Поврзани производи